یادداشت تخصصی به قلم روح اله امامی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آزادشهر با موضوع مهارت آموزی


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گلستان،روح اله امامی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان آزادشهر به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت یادداشت تخصصی با موضوع مهارت‌آموزی ارائه کرد.
متن این یادداشت به شرح ذیل است:

بسیاری از آسیب ها و ناهنجاری ها ی اجتماعی نظیربالا رفتن آمار اعتیاد ء پایین امدن آمار ازدواج جوانان را میتوان در آمار بالای بیکاری جست و جو کرد و این روزها پیداکردن شغل به یکی از اصلی تریت دغدغه های خانواده ها و مسئولین تبدیل شده است.انتقال و کاریابی دو مقوله به هم پیوسته و مهم در اقتصاد هر کشوری است که با سطح رفاه عمومی آرامش و امنیت جوامع گوناکون در پنج قاره جهان عجین و درهم آمیخته شده است.
در اقتصادهای درحال توسعه نظیر اقتصاد ایران نیز نرخ اشتغال از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که اغلب بنگاههای کوچک و متوسط با سرمایه گزاری های بخش های عمومی و خصوصی به بازوی کار مولد در جامعه وابسته هستند.
باید مقوله اشتغال و حرفه آموزی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و آموزشگاهها نه به دید فرصتی برای کسب درآمد بی دردسر با پشت میز نشینی و کیف بدست شدن بلکه به دید کار شرافتمندانه و تولید نگاه کرده تولیدی که نفعی برای جامعه به اشتغال، مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای یکی از ارکان اصلی ایجاد اشتغال محسوب میشود که میتواند با ایجاد ارتباط تنگاتنگ بین آموزه های تئوری در دانشگاه یک هدایت کننده موثر به سمت چرخه تولید باشد.
در این سال که از طرف مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگزاری شده است نقش مهارت آموزی و تاثیر آن بر تولید کشور پر رنگ تر گردیده است.
با این نگاه به فعالیت و تولید باید به سمت توسعه آموزش های فنی و حرفه ای بخش دولتی و خصوصی حرکت کنیم و به عبارت ساده تر مراکز فنی و حرفه ای باید با تولید پیوندی عمیق داشته باشند و خلا موجود بین علم وعمل در نظام آموزش بهبود یافته و پر شود.

 
تعداد بازدید کل :‌343
چهارشنبه 6 مرداد سال 1400
مصادف با 1442/12/18 هجری قمری
مصادف با 2021/07/28 میلادی

: مناسبت امروز
روز غدیر خم - روز ترویج آموزش های فنی و حرفه ای